301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mart 2015 - Cumartesi 22:35 Bu haber 1697 kez okundu
 
Malkara TEMA'dan Orman Haftası açıklaması
Orman Haftası dolayısıyla Malkara TEMA gönüllüsü Hüseyin Yontar yazılı bir basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
Malkara TEMA'dan Orman Haftası açıklaması

Her yıl 21 - 26 Mart tarihleri arası "Orman Haftası" olarak kutlanmaktadır. Malkara TEMA yaptığı etkinliklerle çevredeki uygun alanların ağaçlandırılması için okullar ve kurumlarla birlikte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tema Gönüllü Sorumlu Yardımcısı Hüseyin Yontar yaptığı açıklama; "Ülkenin akciğerleri olan ormanlar aynı zamanda o ülkenin ekonomik gücünü temsil ederler. Endüstri, sağlık, eğitim vb. gibi birçok sektöre hizmet ettiği gibi ormanlarını, ısıyı kontrol ettiğini, nemi sabit tuttuğunu, yetişkin bir kayın ağacın saatte 1.5 kg oksijen ürettiğini unutmamalıyız.

Betonu sevenler önce ağaçları ve ormanları katlettiler. Yaktılar, yıktılar, "güzel şeyler olacak" dediler. Sonra da insanların ekonomisini ve soluduğumuz havadaki oksiyeni gasp ettiler. Oksiyenin azlığı ölümcül olan akciğer hastalıklarını ve kanserin her türlüsünü tetiklemektedir. Bu hastalıkları hala yaşıyoruz. Biran önce bu tehlikelerle mücadele etmemiz ve karar vermemiz gerekiyor.

Ormanlar insanların su, hava gibi sürekli ihtiyaç duydukları kaynaklardandır. Bu değerlere kayıtsız kalmadan hep beraber sahip çıkmalıyız.

Hiç kimse insanların yaşama hakkını ve özgürlüğünü kısıtlayamaz. Ormanlar hepimizin ve gelecek kuşaklarındır.

Her zaman olduğu gibi çevremizdeki uygun boş alanlara fidanlar dikelim. Yarınlara hep beraber daha güçlü olarak...

Büyük Atamız Mustafa Kemal Atatürk'ün "Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez" özdeyişinin takipçisi olarak ormanlarımızı koruyalım. Toprağımıza, suyumuza sahip çıkalım" dedi.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı