301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 11:31 Bu haber 1181 kez okundu
 
Malkaralı çocuklar için sahnelendi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak düzenlediği La Fonten Orman Mahkemesinde isimli çocuk tiyatro oyunu 29 Mayıs 2016 Pazar günü 12.00 ve 14.00 saatlerinde iki seans halinde Kültür Sarayında Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) oyuncuları tarafından Malkaralı çocuklar için sahnelendi.
GÜNDEM Haberi
Malkaralı çocuklar için sahnelendi

Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakış açısı ile yeniden uyarlanarak sahnelenen oyunda insanların çevreyi koruma konusunda bilinçsiz ve özensiz davranışları nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekildi. La Fonten Orman Mahkemesinde ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar ele alındı.

Büyüklerin yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelinmeden önce, bugünün çocukları oyun içinde uyarılıp bilgilendirilerek, neleri yapmamaları gerektiği anlatıldı ve onlara yapılan yanlışlıkların zaman geçse bile hala düzeltilebileceği umudu aşılandı.

Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural'ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Kerem Alışık’ın yaptığı çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanıp sahnelenen La Fonten Orman Mahkemesinde isimli çocuk tiyatro oyunu diğer yerlerdeki çocuklarda olduğu gibi Malkaralı çocuklar tarafından da büyük bir beğeniyle izlendi.

Haber - (malkaram.com)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı