301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Şubat 2015 - Cumartesi 13:05 Bu haber 2599 kez okundu
 
Mehmet Akif Ersoy Anıldı
Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Malkara Müftülüğü tarafından düzenlenen "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı" çerçevesinde anıldı.
GÜNDEM Haberi
Mehmet Akif Ersoy Anıldı

20 Şubat 2015 Cuma akşamı saat 20.00'de Kardelen Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen programa Malkara Müftüsü Ali Gülbağcı, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert ile Celal Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Aydın, İlçe vaizi Meryem Dalgıç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selda Köroğlu, ADD İlçe Başkanı Lerzan Baykal, Merkez ve Mahalle imam hatipleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sunuculuğunu Sarnıç Mahallesi İmam Hatibi Saffet Kırmacı'nın yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.  Doğan Mahallesi İmam Hatibi Ali Tan tarafından okunan Kuran-ı Kerim'in ardından, İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı yaptığı açılış konuşmasında, "Bu vatanın siz güzel evlatlarını tarihiyle buluşturmak, bu cennet timsali vatanı bizlere bırakan, şehitlerimizi, gazilerimizi, devlet adamlarımızı, şairlerimizi, yazarlarımızı rahmet ve minnetle bir daha anmak için bu programları yapıyoruz." dedi. Malkara'nın birçok mahallesinden gelerek programa katılan Kuran Kursu öğrencileri ve öğreticilerine ayrıca teşekkür eden Müftü Gülbağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: " Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı Yazdırmasın. Rabbim bu vatanı düşman çizmesiyle çiğnetmesin. Onlar vazifelerini icra ettiler ve makamlarını buldular. Biz bir asır sonra bu tür programlarla onları rahmetle yad edip, ruhlarına fatihalar okuyoruz. Allah hepsinden razı olsun."

Programın devamında Yörücek Mahalesi İmam Hatibi Kamil Yazıcı, slayt gösterisi eşliğinde Mehmet Akif Ersoy'un doğumu ve milletvekili olana kadar geçen hayatını anlattı. Vekil olmasından Mısır'a gitmesine kadar süren dönemi Hemit Mahallesi İmam Hatibi Ahmet Yayla, Mısır'a gidişinden vefatına kadar geçen dönemi ise Şahin Mahallesi İmam Hatibi Adem Taşbaşı slayt eşliğinde izleyenlere aktardı.

 

Mehmet Akif'in şiirleri seslendirildi

Gecede Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerinden bazıları imam hatipler tarafından seslendirilirken, Karacagür Mahallesi İmam Hatibi Başar Bayarslan da İstiklal Marşı'nın anlamını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Programın son bölümünde İstiklal Marşı'nın kıtalar halinde imam hatipler tarafından sırayla okunmasının ardından, Batkın Mahallesi İmam Hatibi Öztürk Çelik tarafından yapılan duayla gece sona erdi.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı