301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2015 - Perşembe 00:11 Bu haber 2258 kez okundu
 
Merkez Parti den İlk A.Adayı Bir Bayan
SİYASET Haberi
Merkez Parti den İlk A.Adayı Bir Bayan

Yeni Kurulan Merkez Partisinin Tekirdağ Milletvekili aday adayı bir bayan oldu. Çorlu bir işletme sahibi olan Kader Arıcan Tekirdağ Milletvekilliği için Merkez Partisinden aday adayı oldu. Merkez Parti Çorlu ilçe binasında yapılan basın açıklamasında kendisini tanıtarak neden aday adayı olduğunu açıkladı. 
İşte o açıklama;

1976 yılında Çorlu’da doğdum. Çorlu’nun yerlisiyim. Tamer Arıcan ile evli olup 1 çocuk annesiyim.

İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Çorlu’da tamamladım. M.Ü. Atatürk Eğitim Fakültesi - Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde eğitimime devam etmekteyim.

1996 yılından beri iş hayatında olup şu anda kadınlara özel spor ve yaşam merkezinin işletmeciliğini yapmaktayım. Ayrıca aile şirketimizin ortaklarındanım.

2002 yılından beri iktidarda olan AKP’nin, batma ve parçalanma noktasına getirdiği bu ülkeden başka yaşayacak bir yerimiz yok. Çocuklarımızın geleceğinin endişesini hep birlikte taşımaktayız.

Adalete inancın kalmadığı, dinin yozlaştırıldığı, ahlakın çöktüğü, gelenek ve göreneklerimizin deforme edildiği, dil din ırk ayrımcılığı ile ötekileştirmenin had safhaya ulaştığı, insanların birbirine düşman edildiği, ekonominin hızla çöktüğü, çiftçinin yok edildiği, yoksulluğun, sefaletin, pahalılığın, işsizliğin, savaşın, cinayetin, şiddetin, istismarın, hırsızlığın, rüşvetin arttığı, Cumhuriyet’e saldırıldığı, kurucumuz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e şarhoş denilerek hakaret edildiği bu dönemde, tüm bu olanlara dur diyebilecek olan Merkez Parti’de ülkem için mücadele etmeye karar verdim.

Neden Merkez Parti?

2002 yılından bugüne iktidar ve muhalefette bulunan partilerin görevlerini etkin bir şekilde yapmamaları nedeniyle bugünlere geldik. 3 dönemdir seçilen iktidar ve muhalefet bu ülkenin sorunlarına çözüm olmaktan çok uzaktır. Ülkemizin sorunlarını “Önce İnsan” ilkesiyle çözecek, yeniden adaleti sağlayacak, Türkiye’nin yeni yüzü Merkez Parti olduğu için buradayım. Çocuklarımız için, kadınlarımız için, hakça düzen için, ülkem için buradayım.

Kadına şiddetin her geçen gün daha fazla arttığı, şiddet, cinayet, taciz ve tecavüze uğrayan kadınların adeta suçlu ilan edildiği ülkemizde, bu zihniyetin değişmesi ve kadının her alanda etkin bir şekilde yer alması gerektiğine inanıyorum. Nüfusumuzun 38 milyon 200 bin kadınından biri olarak Merkez Parti’den 25. Dönem Tekirdağ Milletvekili Aday Adaylığımı açıklıyorum.

İçinizden biri olarak, desteğinize ve güveninize adayım
Hepinize teşekkür ederim.

Kader Arıcan
Merkez Parti
25. Dönem Tekirdağ Milletvekili A.Adayı

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı