301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2015 - Perşembe 19:15 Bu haber 1472 kez okundu
 
MHPde Birlik Beraberlik Rüzgarı
SİYASET Haberi
MHPde Birlik Beraberlik Rüzgarı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorlu ilçe teşkilatında basın açıklaması yapan Saral Sarıalioğlu ´buradan söz veriyorum sıralama ne olursa olsun isterse 6 aday dışında kalsam da partimin ve teşkilatlarımın emrindeyim´ dedi.
Çorlu´daki ülkücü camiada REİS olarak tanınan MHP Çorlu eski ilçe başkanı Saral Sarıalioğlu 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. dönem Milletvekilliği için Tekirdağ´dan aday adayı olduğunu açıkladı.
 

Saral Sarıalioğlu "Üniversite yıllarından beri içinde bulunduğum bu kutsal dava olan ülkücü hareketin mensubu ve neferi olmaktan şeref duymaktayım." dedi.

Ortak Karar 
Milletvekilliğine aday adayı olmak için yol arkadaşlarına danıştığını kaydeden Sarıalioğlu "Benim; Ailemden, Teşkilatımdan almış olduğum terbiye,edep ,yüksek ahlaklı duruş ve başbuğ Alparslan Türkeş bey´in temel ilkelerinden biri olan şahsiyetçilik ten almış olduğum öğretiden dolayı ahde vefa gereği yola çıktığım arkadaşlarımın kararı ve inancımızda önemli yeri olan istişare hukuku gereği aday adaylığımı önce yol arkadaşlarım ile paylaşmamın önemli olacağını düşündüm. Çorlu’ya geldiğim günden bugüne yaklaşık 15 yıldan beri teşkilatımın içinde yol yürüdüğüm ve her zaman büyük desteklerini aldığım dava arkadaşlarım ile yaptığımız istişare toplantısında benim Tekirdağ’dan Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayı olmam kararı çıkmıştır. Bu kararı almamda bana destek olan ve fikirlerini benimle paylaşan yol arkadaşlarıma derin şükran ve saygılarımı sunuyorum." dedi.
Saral Sarıalioğlu konuşmasına şöyle devam etti 
Bu gün, bu yolda bugüne dek bu arkadaşlarla beraber yürümekle ne kadar doğru karar vermiş olduğumun gurur ve sevincini yaşamaktayım.
Müslüman Türk’ün geleceği, Turancılık hedefinin ve İslam’ın son kalesi olan Milliyetçi Hareket Partisinin, önümüzdeki çeyrek asırda Türkiye siyasetinde önemli yer tutacağı düşünce ve tahminlerimin yüksek derecede bende hasıl olması, aday adaylığı kararını vermemde büyük etkisi olmuştur.
Ben teşkilatımın her yerin de her şekilde çalışmaya hazır olan yaşantısını ülküsüne göre düzenlemiş, Allahın nasip müessesesine inanmış, Türk İslam ülküsü doğrultusunda yaşamaya çalışan Müslüman Türk olarak ;
Öncelikle, Türk Devletinin, Türk milletinin ve topraklarımızda yaşayan ve de yaşamaya devam edecek olan her insanımın; birlik beraberliğini, hukukunu ve hukukun üstünlüğüne inanmış her bireyin haklarını savunarak, koruyarak topraklarımızın bölünmez bütünlüğüne son nefese dek sahip çıkacağıma görevim ne olursa olsun namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.
Allahın, bu yolda olan bütün aday adaylarına yar ve yardımcısı olması dileğimle bütün milliyetçi hareket partisi aday adayı arkadaşlarıma bu yolda başarılar diliyorum. Allah yüce Türk milletini korusun ve yüceltsin.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerinin ülke topraklarının korunması adına son derece önemli olduğunun altını çizen Saral Sarıalioğlu "sıralamamız ne olursa olsun adaylık sıralamasına girmesek dahi bu anlamda hep beraber el ele verip çalışacağımıza namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum" dedi.

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı