301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Mart 2015 - Perşembe 17:43 Bu haber 1486 kez okundu
 
Murat Erbay Ortaokulunda geleceğin havacıları yetişiyor
Türk Hava Kurumu Malkara Şubesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Murat Erbay Orta Okulunda "Model Uçak Kursu" açıldı.
GÜNDEM Haberi
Murat Erbay Ortaokulunda geleceğin havacıları yetişiyor

Malkara THK Şube Saymanı ve Model Uçak Rehber öğretmeni Üzeyir Kocakır geleceğin havacılarını şimdiden yetiştirdiklerini belirterek; “Ülkemizde havacılığın her dalında faaliyet gösteren THK, havacılığın ilk adımı olan Model Uçak Başlangıç Kursunu Murat Erbay Orta Okulunda açtık. THK'nun kurslarına 10 yaşından üst yaş sınırı olmaksızın herkes katılabilir. THK sadece kurban derisi, fitre zekat toplayan bir kurum değildir. Üniversitesinde Uçak Mühendisi, Pilot, Kabin Görevlisi, Kule Görevlisi gibi bir çok branşta öğrenci yetiştirmekte olup, hasta nakil, orman yangınları ile havadan mücadele, paraşüt, planör kursları gibi bir çok alanda faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda her kesime yönelik kurslarımız devam edecektir" dedi.

     03 Mart - 06 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen ve 12 öğrencinin katıldığı Model Uçak Kursunu başarıyla bitiren  kursiyerlere sertifika verileceklerini belirten Kocakır, sertifikaların THK'nun diğer kurslarına katılımında ve öğrenci mübadelelerinde etkili olacağı söyledi.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı