301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2015 - Perşembe 00:09 Bu haber 1052 kez okundu
 
O Vali Çeksin Gitsin
GÜNDEM Haberi
O Vali Çeksin Gitsin

Gösterime yeni giren Manda Yuvası filminin gala gösterisi için Çorlu´ya gelen Oyuncu İlyas İlbey Kastamonu Valisi için ´Benim yöremin benim insanımın derdine derman olamayan o Vali çeksin gitsin´dedi.

Çorlu Orion Sinema salonu kulisinde dün akşam yapılan tanıtım toplantısında konuşan oyuncu İlyas İlbey "Sizin vereceğiniz plakete doğanın teşekkülünü tercih ederim Çünkü benim filmimde anlatmak istediğim, o yörenin o köyün bir derdi vardı HES´lerle ilgili. Aslında HES´lere karşıda değil. Bizim orada anlatmak istediğimiz HES olan olmuş bitmiş, yapmışlar, ama insanları köyün içine hapsetmişler, orada gerçekten bir yaşam mücadelesi veriliyor. Bizim anlatmak istediğimiz HES´in sonraki tahribatıydı. Fakat Vali Beye nasıl dokunduysa, benim pek umurumda değil. Ben oralıyım, kendi köyüm, o insanlar benim insanlarım ayrıca memleketin geneli bizim insanlarımız, benim yöremin benim insanımın derdine derman olamayan o Vali çeksin gitsin"dedi.

11-15 Şubat tarihleri arasında Ankara´da düzenlenen Kastamonu Günleri etkinliğinde plaket krizi yaşanmış, İlyas İlbey´e verilecek plaketin Kastamonu Valisi tarafından protokol önünde verilmesi engellenmişti. 

TÜMKASDER Genel Başkanı Murat Çalık ve işadamı Mehmet Langer, Manda Yuvası’nın yönetmeni ve oyuncusu İlyas İlbey’e Ankara’da yaşadığı plaket skandalının ardından TÜMKASDER Camiası ve Trakya’daki Kastamonuluları temsilen plaket verdi. Diğer oyunculara ve senaristlere ayrı ayrı teşekkür plaketi takdim edildi.

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı