301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Mart 2015 - Pazartesi 21:41 Bu haber 2425 kez okundu
 
Olaylı maça Malkara Belediyespor'dan büyük tepki
Hafta sonu Malkara Belediyespor ile Çorluspor 1947 takımları arasında oynanan ve Çorluspor 1947'nin 1-0 üstünlüğüyle sona eren tartışmalı maçla ilgili Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Malkara Belediyespor'dan veryansın.
GÜNDEM Haberi
Olaylı maça Malkara Belediyespor'dan büyük tepki

Malkara Belediyespor'u şampiyonluk yarışından uzaklaştıran maçla ilgili malkaram.com'a konuşan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Belediyespor Başkanı Celal Yılmaz ve Teknik Direktör Bülent Daşdan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Eğer maç masa başında kazanılacaksa biz hiç sahaya çıkmayalım

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul hak etmedikleri mağlubiyetle ilgili hakemlere yüklenirken, penaltı pozisyonunda yan hakemin bayrağı göğsüne koyduğunu ama orta hakemin ona rağmen oyunu devam ettirdiğini söyledi. Hakemleri eleştiren Yurdakul; "Eğer maç masa başında kazanılacaksa biz hiç sahaya çıkmayalım. Benim bundan sonra Tekirdağ'daki federasyona da, hakemlere de, gözlemciye de güvenim yok. Bunu tüm açıklığıyla ifade ediyorum ve özellikle bunu yazmanızı rica ediyorum. Böyle bir durumda nasıl maç kazanabilirsiniz ki? Takımımız 90 dakika boyunca iyi mücadele etti. Malkara Belediyespor'un 6 katı bütçeyle kurulmuş bir takıma karşı oynuyorsunuz. Maçtan sonra hakemler karakola giderek teknik heyetimizden şikayetçi oldu. Onlara darp edildiğini iddia ettiler. Bu işler böyle yürüyecekse, biz hiç takım çıkarmayalım. Federasyon Başkanı, İl Hakem Komitesi Başkanı söylesinler hangi takımın şampiyon olacağını, biz de boş yere mücadele etmeyelim." dedi.

Taraftarın ilgisinden ve desteğinden son derece memnun olduğunu vurgulayan Yurdakul; "Malkara Belediyespor dün şehrin takımı olduğunu ispatladı." dedi.  Her kesimden binlerce Malkaralının stattaki yerlerini alarak takımlarına destek olduğunu dile getiren Yurdakul, "Taraftarımız birlik ve beraberlik içerisinde yapılan haksızlığa karşı tek ses oldular. Bu anlamda tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum." Başkan Yurdakul, "Bize bu mağlubiyeti reva görenleri de vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum." diye konuştu.

 

Eğer Bu Ülkede Adalet varsa, Biz adalet istiyoruz

Malkara Belediyespor Başkanı Celal Yılmaz da 10 aylık çalışmalarının, emeklerinin hiçe sayıldığını dile getirerek; "Bir maç ancak böyle katledilebilirdi. Madem lider belliydi. Biz o zaman niye mücadele ediyoruz. Eğer bu ülkede adalet varsa, biz adalet istiyoruz. Verilmeyen penaltıda pozisyona en yakın olan yan hakem, bayrağı göğsüne götürüyor. Biz orta hakemin penaltı noktasını göstermesini beklerken, o korneri işaret ediyor. Bu konuyu Federasyon Başkanıyla görüşeceğim. Ligde artık hiçbir iddiamız kalmadı." diyerek çok üzgün olduğunu söyledi.

 

Çorlu ve Çerkezköy takımlarının olduğu bir ligde şampiyonluğu size yedirmiyorlar

Konuyla ilgili tepkisini dile getiren Malkara Belediyespor Teknik Direktörü Bülent Daşdan da şöyle konuştu : "Klişe bir laf vardır. Attık da vermediler mi derler, evet hakikaten attık da vermediler. 2 golümüz sayılmadı. Penaltı pozisyonu yüzde yüz penaltıydı. Yıllardır bu işi yapıyorum. Biz maçları sahada kazanmayı öğrendik. Biz bu yola inanarak çıktık. Şampiyonluk hedefimizdi. İddiamız bu maça kadar devam ediyordu. Ancak maalesef bu maç sahada oynanmadı. Eğer maç sahada oynansaydı 3 puanı alan taraf biz olurduk. Haksız şekilde bizim 3 puanımız çalındı. İlk attığımız golün ofsayt olup, olmadığını bilmiyorum. Pozisyona çok uzaktım. Ama son golün ofsayt olmadığına eminim. Çünkü çok yakındım pozisyona. Penaltı yüzde yüz penaltıydı. Biz sahada oynayarak maç kazanamayacaksak nasıl kazanacağız? Koskoca bir senemiz gitti. Malkara Belediyespor'a yazık oldu. Bu maçı da alırız diye hesaplıyorduk. Biz sahada elimizden geleni yaptık. Ancak bazı dış faktörler buna engel oldu. 6-7 tane Çorlu ve Çerkezköy takımı arasından sana şampiyonluğu yedirmiyorlar. Takım olarak ve yönetim olarak hepimiz çok üzgünüz.  Malkara'nın hakkı bu kadar kolay yenilmemeliydi. Ben hakemlerin vicdanına bırakıyorum. "

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı