301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Mayıs 2016 - Salı 16:21 Bu haber 2882 kez okundu
 
OLTA BALIKÇILARI İSKELE İSTİYOR
Çocukları ile birlikte akşam saatlerinde sahilde balık tutan yüze yakın Tekirdağlı olta balıkçısı, Büyükşehir Belediyesi'nden iskele istiyor.
GÜNDEM Haberi
OLTA BALIKÇILARI İSKELE İSTİYOR

Tekirdağ'da havaların ısınmasıyla beraber, yüzlerce olta balıkçısı, çocuklarını da yanlarına alarak akşam saatlerinde kıyıda balık tutmaya çalışıyor. Balıkçılar, çocuklarıyla beraber daha rahat bir ortamda balık tutabilmek için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden iskele istedi.
Tekne balıkçığı yapanların 24 metre kuralına uymadığını da belirten olta balıkçıları, "Balıkçıların balık tutabilmesi için iskele yapılmalıdır. Vatandaşlar, kıyıdan dolayı balık tutamıyor. Kıyıdan bir yere moloz döküm sahası yapılarak, moloz ve atıklardan bedava maliyetsiz iskele yapılabilir. Diğer yandan gece saatlerinde gemiyle tekneyle gelen balıkçılar, kıyıya çok yakın ağ seriyorlar. Böyle yaparak kıyı yaşam mahallini bozuyorlar. 24 metre kuralına uymuyorlar. 5 metreye ağ atıyorlar" diyerek sıkıntılarını dile getirdi.
Olta balıkçıları, "Çocuklarımız, meyhane, kumarhane ve sokaktaki kötü alışkanlıklardan uzak dursun diye, akşam okuldan geldikten sonra, beraber balık tutmaya çıkıyoruz" diye konuştu.

 

HABER : TEKİRDAĞ (İHA)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı