301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2015 - Perşembe 00:53 Bu haber 9407 kez okundu
 
Orman haftası 75. Yıl Okulunda kutlandı
Malkara 75. Yıl İlk ve Merkez Ortaokulu Orman Haftası dolayısıyla bir kutlama programı düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Orman haftası 75. Yıl Okulunda kutlandı

24 Mart 2015 Salı günü saat 10.30’da okul bahçesinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını 75. Yıl İlkokulu Çevreyi ve Yeşili Koruma Kulübü Öğretmeni Cemal Uçak yaptı.  

“Malkara 75. Yıl ve Merkez Ortaokulu Çevreyi ve Yeşili Koruma Kulübünün düzenlediği Orman haftası kutlama programına ve ağaç dikme etkinliğimize hoş geldiniz.

Kıyametin kopacağını bilsen, fidan dik diyen Hz. Muhammed ve “Ormansız bir yurt vatan değildir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk geleceği gören, yeşilin, ormanın kıymetini bizlere yıllar öncesinden hatırlatan iki lider. Ağaç ve orman için ne güzel demişler.

Gelişen teknoloji ve yapılaşmada yeşilin ve ormanın kıymetini hatırlatmak, çocuklarımıza ağaç ve ormanın  sevgisini kazandırmak gerek. Ormanı ve doğayı seven insanı da, hayvanı da, yaşadığı çevreyi de sever.

Etkinliğimize destek veren Keşan Orman Müdürlüğüne, Malkara Belediyesine, Tema Vakfı Üyelerine, değerli basın mensuplarına, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, okul çalışanlarımıza, 75. Yıl İlkokulu Çevreyi ve Yeşili Koruma Kulübü olarak teşekkür ederiz” dedi.

Program 8/A sınıfı öğrencisi Şevval Canbaz’ın günün anlam ve önemini anlatan konuşması, 4/A sınıfı öğrencisi Beyza İşcan’ın “Doğanın Akciğeri Ormanlar” başlıklı yazını okuması, 1. sınıf öğrencilerinin Orman ile ilgili özlü sözleri, 4/A sınıfından Meryem Engin’in “Orman” şiirini okuması ve 4/A sınıfı öğrencileri korosunun öğretmen Hamdiye Yılmaz yönetiminde “Orman Şarkıları” söylemesiyle devam etti.

         Orman perileri adlı grubun “Ormanların ve ağaçların faydalarını” anlatan sunumunun ardından, Okul Müdürü Ali Osman Günay, Okul Müdür Yardımcıları Erman Yayla ve Ulaş Engin sınıf öğretmenlerine dikilecek çam fidanlarını teslim ettiler.

         Çam fidanlarını önceden hazırlanan yerlere öğretmenleriyle birlikte diken öğrencilerin yaşadığı mutluluk gözlerinden okunuyordu.

Haber – Onur Akıncı (malkaram.com)

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı