301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Mart 2015 - Pazartesi 23:12 Bu haber 2612 kez okundu
 
Osman Turgutlugil'den Genel Kurul'da önemli açıklamalar
Malkara Süt Üreticileri Birliği Genel Kurulu'nda konuşan Birlik Başkanı Osman Turgutlugil'den Çavuşköy'deki Süt İşleme Merkezi ile ilgili önemli açıklamalar. Mülkiyeti Malkara Belediyesi'nde olan merkezi satın alma yoluna gideceklerini belirten Başkan Turgutlugil, buna gerekçe olarak yüksek kira bedelini gösterdi. Satışa Belediyenin ne cevap vereceği merak edilirken, Osman Turgutlugil bu konuda kendisine verilmiş sözler olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Osman Turgutlugil'den Genel Kurul'da önemli açıklamalar

Malkara Süt Üreticileri Birliği 2014 yılı olağan Genel Kurul toplantısı 2 Mart 2015 Pazartesi günü saat 11.00'de Kültür Sarayı'nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda, Divan Başkanlığına Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz getirilirken, katip üyeliklere ise Nihat Bayru ve Mustafa Özer seçildi.

Genel Kurulda üyelere seslenen Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil, mülkiyeti Malkara Belediyesi'ne ait olan ve 20 Ocak 2015'te yapılan ihaleyle 1 yıllığına 241 Bin 200 TL + KDV bedelle kiraladıkları Çavuşköy'deki Süt İşleme Merkezi ile ilgili şunları söyledi : "Büyükşehir yasası ile mülkiyeti Malkara Belediyesi'ne geçen Çavuşköy Süt İşleme Merkezi'nin kira bedelinin yüksek olması nedeniyle daha önce alınan sözler gereği önümüzdeki aylarda Malkara Belediyesi'nden satın alınması talep edilecek, bunun gerçekleşmemesi halinde yeni hizmet binasının yeri ve tesisi için çalışma başlatılacaktır."

 

2015 yılı tahmini bütçesi 6 Milyon 840 Bin TL olarak açıklandı

Birliğin 2014 yılı faaliyet raporunu üyelerle paylaşan Malkara Süt Üreticileri Başkanı Osman Turgutlugil, Süt Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği Hayvancılık ve Hizmet iktisadi işletmesinin faaliyet raporlarını açıkladı. Başkan Turgutlugil, yaptığı açıklamada, 1 Ocak - 31 Aralık 2014 tarihleri arasındaki bir yıllık dönemde toplam 46 milyon litre sütün köylerden toplanarak, Yönetim Kurulu'nun belirlediği aralarında Malkaralı firmalarında olduğu 17'nin üzerindeki firmalara verildiğini söyledi. Malkara Süt Üreticileri Birliği olarak toplam 57 köyden süt aldıklarını belirten Turgutlugil, 25 köyde kooperatifler aracılığı ile 33 köyde ise süt toplayıcılarla sözleşme yaparak süt aldıklarını dile getirdi. Günlük toplanan süt miktarının 126 tona ulaştığını söyleyen Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil, faaliyet raporunun detaylarını şu şekilde açıkladı :

2014 yılı içinde 2 Bin ton mısır silajı, 20 ton fiğ tohumu, 10 ton yem bezelyesi, 15 ton yulaf tohumu alındı. 154 adet büyükbaş, ve 324 adet küçükbaş hayvan kesimi yapılmıştır.

Birlik bünyesinde süt toplanan köylerde sigortalı olarak çalıştırılan personel sayısı 22'ye çıkmıştır. Yine birlik bünyesinde 34 tam zamanlı personel çalışmaktadır.

Birliğimizin ödenememiş vergi ve prim borcu bulunmamaktadır.

2014 yılı faaliyet dönemi yeminli mali müşavir Ahmet Acartürk tarafından onaylanan mali tablolarına göre vergi ve prim ödemeleri toplamda 5 Milyon 236 Bin TL.'dir.

Malkara Süt Üreticileri Birliği İktisadi işletmesi 2015 yılı tahmini bütçesi 6 Milyon 840 Bin TL.'dir." denildi.

Genel Kurul'da gündemde yer alan diğer maddeler görüşülerek üyelerin onayına sunuldu. Bu maddeler üyeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Genel Kurul'a Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil, Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan, ve birlik üyeleri katıldı. Genel Kurul'un ardından üyelere Bahar Tesisleri'nde öğle yemeği verildi.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı