301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2015 - Perşembe 00:13 Bu haber 1788 kez okundu
 
Özlem Yemişçi; Tedirgin Olmaya Gerek Yok
GÜNDEM Haberi
Özlem Yemişçi; Tedirgin Olmaya Gerek Yok

Son günlerde Çorlu’da paralel yapı ile mücadele kapsamında yapılan operasyonları değerlendiren Akparti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi “Kanunlara Aykırı Bir şey Yoksa; Tedirgin Olmaya Gerek Yok” dedi. Akparti Ergene Gençlik kolları olağan kongresi için gelen Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi salon çıkışında gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtladı.

 Müfettişler Şikayet Üzerine Gelebilirler.
Çorlu Belediyesi ve ardından ÇTSO’ya yapılan müfettiş kontrollerinin, yerel seçim sonuçlarında alınan yenilgi İle İlişkilendiriliyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sorusunu yanıtlayan Özlem Yemişçi; “30 Mart yerel seçimlerinin kaybedilmesi ile alakası nasıl olabilir ki; Kamu kurum ve kuruluşlarına dönem dönem denetim için müfettişlerin gelmesi kadar doğal bir şey olamaz, müfettişler şikayet üzerine gelebilirler, normal kontrol yapmak üzere gelebilirler” dedi.

 Bu Sefer Neden Bu kadar Gündem Oldu.
Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın bu konuyu zaman zaman söylediğini kaydeden Özlem Yemişçi “belediye başkanı müfettişlerin geldiğini sık sık söylüyordu, bu sefer neden bu kadar gündem oldu ben anlamış değilim” dedi.

 ÇTSO Denetimlerinin Seçimlerle Ne Alakası Olabilir.
Özlem Yemişçi; “Seçimler kaybedildi diye söyleniyor peki Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasının seçimler ile ne alakası olabilir ki, benim talebim üzerine müfettişler gelecek, bunlar yanlış değerlendirmelerdir” dedi.

 Yorum Yapmam Yanlış Olur.
Yemişçi “Çorlu’da inceleme yapan müfettişlerin, paralel yapı ile alakalı gelen müfettişlerin değerlendirmeleri nedir, bunlara yorum yapmam yanlış olur, yorum yapabilmem için bilgi sahibi olmama gerekir, maalesef şu anda tek bir bilgim olmadığımdan bu konuda açıklama yapmam yanlış olur diye düşünüyorum” dedi.

 Kanunlara Aykırı Bir şey Yoksa; Tedirgin Olmaya Gerek Yok
Çorlu’da yapılan şikayetlerin içinde geçen iddialar hakkında net bir bilgisi olmadığını kaydeden Özlem Yemişçi “o kadar çok konu var ki; TAGİD denildi, ÇTSO denildi, Çorlu Belediyesi söylendi, yalnızca Çorlu Belediyesi hakkındaki şikayetleri biliyorum, bunlar ile ilgili en ufak tedirgin olunmasına gerek yok, bu denetimler yapılır, kanuna ve hukuka aykırı her hangi bir şey yoksa, tedirgin olacak bir şey yoktur.” dedi.

 Bu Denetimleri Siyasallaştırmak Yanlış Olur
Özlem Yemişçi “Ancak şunu asla kabul etmiyorum, ‘seçim kaybedildi de Çorlu Belediyesine müfettişleri geldi’ bunu kabul etmem, bundan öncede, Çorlu Belediyesine müfettişler geldi, bunun siyasi bir karşılık olarak söylenmesi gerçekten yanlış olur, o zaman Türkiye’nin dört bir tarafındaki muhalif belediyelere bu tarz denetimlerin yapılması lazım” dedi. 

 TAGİD Operasyonu Hakkında Net Bilgim Yok
TAGİD operasyonu içinde açıklama yapan Yemişçi “o konu hakkında emin olun güvenilir kaynaklardan bilgi ve doküman gelmediği için bir yorum yapmam yanlış olur, ancak şunu çok rahat söyleyebilirim, sadece Çorlu değil tüm Türkiye genelinde; sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Başbakanımız her konuşmasında paralel yapı ile mücadele edileceği yönünde sürekli bir açıklama var” dedi.

 Dokunan Yanıyor Söylentileri
Çorlu’da yapılan operasyonlar sonucu oluşturulan ‘Özlem Yemişçi’ye dokunan yanıyor’ algısının doğru olup olmadığı söylentilerine “bunu söyleyenler, neye dayanarak bunu söylüyor, bende bunu merak ederim, ne oldu da bu söz çıktı, bende bunu sorarım” dedi.

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı