301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 17:20 Bu haber 1683 kez okundu
 
RAMAZAN ÖNCESİ SIKI DENETİM
DENETİMLERE GIDA, TARIM VE İL HAYVANCILIK MÜDÜRÜ DE KATILDI
GÜNDEM Haberi
RAMAZAN ÖNCESİ SIKI DENETİM

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tekirdağ İl Müdürlüğü, Ramazan ayı öncesi gıda denetimlerini sıklaştırdı. Denetimlere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca bizzat katıldı. 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tekirdağ İl Müdürlüğü'nde görevli mühendisler, Ramazan öncesi gıda ürünleri satışı ve üretimi yapan işyerilerini denetledi. Denetimlerde işletme sahiplerine ve çalışanlara gıda güvenliği, personel hijyeni ve kayıt belgesi alma zorunluluğu konularında bilgilendirmeler yapıldı. Süleymanpaşa ilçesinde başta fırın, pastane ve unlu mamul üretimi yapan işyerleri olmak üzere gıda satış ve toplu tüketim yerleri dahil çok sayıda gıda işletmesi denetime tabi tutuldu.

"AMACIMIZ, VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIKLI BİR GIDAYA ULAŞMALARIDIR"
Denetimler sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, "Gıdayla ilgili olarak vatandaşlarımızın en temiz, en hijyenik, hilesiz yani bu anlamda bütün her şeyi kapsayacak şekilde bir gıdaya ulaşması en büyük hedeflerimiz arasındadır. Biz üretimden tüketime kadar her alanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak, her aşamasında varız. Gıda mühendisi arkadaşlarımız, burada gerekli denetimleri yapıyor. Bugün de Ramazan öncesinde, toplu işyerlerimiz başta olmak kaydıyla, il ve ilçe çapında sıkı bir denetimle, şu anda il müdürü olarak, baş gıdacı olarak iki üç yerde denetim yapacağız ama gıda mühendisi arkadaşlarımız her yerde denetim yapacak. Burada neye dikkat ettiğimiz belli. Burada ambalajına dikkat ediyoruz. Üretim tarihi, son kullanım tarihi, içerisinde böceklenme var mı yok mu, tazeliği var mı bunun gibi birçok kriteri denetliyoruz. Amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı bir gıdaya ulaşmalarıdır. Vatandaşlarımız, böyle sıkı denetim yaptığımızı görünce, gıdaları daha rahat tüketmiş olacaklar" dedi.
Herhangi bir gıda şikayeti durumunda, vatandaşların Alo 174 hattını arayabileceklerini söyleyen Sarıkoca, "Tüketicilerimiz alışveriş yaparken, kendi kafalarında bir soruyla bile karşılaştıklarında ya da gıdayla ilgili ne gibi aksaklık varsa, Alo 174 hattıyla bize bildirdiklerinde, biz en kısa zamanda, seri şekilde oraya ulaşıyoruz. Aylık, 6 aylık ve bir yıllık denetimlerimiz var. Bu denetimler, gıdanın riskine göre değişiyor" diye konuştu.
Gıda denetimlerinin düzenli bir şekilde devam edeceği bildirildi.

 

HABER : TEKİRDAĞ (İHA)

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı