301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2015 - Perşembe 01:05 Bu haber 1024 kez okundu
 
SAN ki Bıraktım Detayları Belli Oldu
GÜNDEM Haberi
SAN ki Bıraktım Detayları Belli Oldu

 

Çorlu Kaymakamlığınca düzenlenen SAN ki BIRAKTIM kampanyasının detayları belli oldu. 
Kaymakamlık binasında basın toplantısı yapan Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç kampanyanın detaylar ve amacı hakkında bilgiler verdi.

Kampanyanın birinci amacının sigarayı bırakmak değil, sigaraya yeni başlayacakları engellemek olduğunun altını çizen Kaymakam Levent Kılıç "burada birinci amacımız insanlarımızı sigaradan uzak tutmak ve farkındalık yaratmak, sigaraya harcanan paranın ne kadar olduğunu göstermek, ikinci amacımız ise Çorlu halkı arasında birlik ve beraberliği göstermek, ücünüçü amacımız ise tabi ki sigarayı bıraktırmak ve onları teşvik etmek" dedi.

Bu Projenin daha önce görev yaptığı Sorgun ilçesinde pilot olarak uygulandığını kaydeden Kaymakam Levent Kılıç "Çorlu ilçemiz çok büyük ve daha duyarlı bir ilçe, bu projemiz artık bizi aşmak üzere, çok yoğun ilgi var" dedi.

Sigarayla mücadele kapsamında Türkiye’nin en ses getirecek kampanyası Çorlu Kaymakamlığı tarafından başlatılıyor. ‘San ki Bıraktım’ sloganıyla Nisan ayında başlayacak kampanya ile sadece sigara içenlere değil, sigara içmeyen fakat çevresinde bir farkındalık yaratmak, örnek olmak isteyen kişilere de ulaşılacak. Kampanyanın amacı, sigara içilmediği takdirde hayatta neler kazanılabileceğine dikkat çekmek.
1 Nisan 2015 de Başlıyor.
‘San ki Bıraktım’ kampanyası 1 Nisan 2015 tarihinde başlayacak ve bir yıl sürecek. Bir yıl boyunca katılımcılar, kampanya için açılan banka hesaplarına her ay 50 TL yatıracaklar. Sigara içen bir kişinin sigaraya ayda verdiği tutarı ifade etmek için sembolik olarak belirlenen 50 TL’yi düzenli olarak yatıranlar, üç ayda bir yapılacak çekilişlerle çeşitli hediyeler kazanacaklar. 
Büyük Hediye İçin 9 Ay Gerekli
En az 9 ay boyunca düzenli olarak para yatıran katılımcılar arasında yapılacak büyük çekilişle de bir kişiye son model Seat İbiza otomobil hediye edilecek.
Sonunda Paralar İade Edilecek
Kampanya bitiminde katılımcılar, o zamana kadar yatırdıklarını paranın tamamını da, hiçbir kesinti olmadan topluca geri alacaklar. Bu sayede, sigara içilmediği takdirde ne kadar para tasarruf edilebildiğini görmüş olacaklar. 
Çorlu Dışından da Katılabilirsiniz
Çorlu’yu kapsayan San ki Bıraktım kampanyası 1 Nisan Çarşamba günü saat 09:00’da başlayacak ve 31 Mart 2016 günü saat 17:00’de sona erecek. Kampanyaya katılmak için, belirlenen bankalarda kampanya için açılan hesaplara her ay 50 TL yatırılması yeterli. Kampanya ya Çorlu dışından da katılmak mümkün olacak.
4 Defa Hediye Çekilişi Yapılacak
1. çekilişe katılmak için Nisan-Mayıs-Haziran aylarında, 
2.çekilişe katılmak için Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında, 
3. çekilişe katılmak için Ekim-Kasım-Aralık aylarında, 
4. çekilişe katılmak için de 2016 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarında para yatırılacak. 
Her 50 TL. İçin Bir Çekiliş Hakkınız Olacak
Bir aylık 50 TL. yatırılması ile 1 çekiliş hakkı, 2 aylık toplam 100 TL yatırılması ile 2 çekiliş hakkı, 3 aylık toplam 150 TL’nin yatırılması ile 3 çekiliş hakkı kazanılmış olacaktır.

Büyük çekiliş için katılımcıların en az dokuz ay ve üzeri bedeli hesaplarına düzenli olarak yatırmaları gerekecek. 

Kampanya başlangıcında 600 TL’yi peşin yatıran her kişi, ara çekilişlerde üçer çekiliş hakkına sahip olacak 15 Nisan 2016’da yapılacak büyük çekilişle bir kişi Seat İbiza 1.4 Style N marka araba kazanacak. 
T.C. Kimlik Numarası Şart
Katılımcıların bankaya para yatırırken açıklama bölümüne mutlaka TC kimlik numaralarını, ad ve soyadları ile telefon numaralarını yazmaları zorunlu olacak.
Çekilişler Noter Huzurunda
Çekilişe katılacak kişilerin listesi, bankaların vereceği listeler üzerinden para yatırma şartlarını yerine getirmiş kişilerden oluşacak. Çekilişler noter huzurunda ve halka açık olarak gerçekleştirilecek. İlk çekiliş 15 Temmuz’da, ikinci çekiliş 15 Ekim’de, üçüncü çekiliş 15 Ocak 2016’da, son çekiliş ise 15 Nisan 2016’da yapılacak. Çekiliş sonuçları kampanyanın internet sitesi sankibiraktim.com’da ve çekilişten iki gün sonra Çorlu’daki yerel gazetelerde ilan edilecek.
Ayrıca, asil ve yedek talihlilerin adreslerine taahhütlü posta kanalıyla tebligat yapılacak. İlan tarihinden itibaren 15 günlük süre içerisinde hediyelerini teslim almayanların hediyesi Çorlu Kaymakamlığı’nın belirleyeceği bir kuruma bağışlanırken,12-18 yaş arası kişiler çekilişte hediye kazanmaları halinde, hediyeleri velisine teslim edilecektir.
Vaz Geçenlere Parası İade Edilecek
Kampanya bitiminde katılımcıların bankalara yatırdıkları bedeller, yatırdıkları hesaplara geri iade yada TC Kimlik numaraları ile ilişkilendirilerek yatırdıkları bankaların tüm şubelerinden geri iade şeklinde yapılacak. Kampanya süresinde kampanyadan vazgeçip parasını almak isteyenlere de yatırdıkları miktar, en geç bir ay içerisinde iade edilecektir. 

Kaynak: (trthaber.com.tr) - trthaber.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı