301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 16:19 Bu haber 3868 kez okundu
 
Sarıpolat Mahallesinde Tarhana Şenliği
Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen Tarhana Çorbası etkinliği Malkara’nın Sarıpolat Mahallesinde gerçekleştirildi.
REKLAM Haberi
Sarıpolat Mahallesinde Tarhana Şenliği

Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in yanısıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan ile çok sayıda vatandaşın katıldığı çorba şenliğinde Halk Oyunları gösterileri yapıldı ve Mahallenin bayanları tarafından yöresel oyunlar oynandı.

Bayanlar tarafından açılan standları gezerek üretilen yöresel ürünler hakkında bilgiler alan Tekirdağ Büyükşehir Belediye  Başkanı Kadir Albayrak “Köy ismi bize daha samimi geldiği için köyler’in Mahalle olmasına rağmen biz hala köy ismini kullanıyoruz. Allah Sarıpolat’a çok güzellikler bahşetmiş. Her türlü güzellikler bir arada toplanmış. Örf, adetlerinize ve birbirinize  bağlılığınız samimiyetiminiz çok güzel.  Bunun için size teşekkür ediyorum “ dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini yeni kurulan bir Belediye olduğu için genç bir  fidana benzeten ve uzun uzun dallar verdiğini anlatan Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de “ Örf ve adetlerinizi  sürdüren ve  ailelerine de gelir  getiren  Sarıpolat’ın bayanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bayanların yaptığı tarhana çorbasından içen ve diğer yerel ürünlerden tadan Başkan Albayrak  Sarıpolat’ı Türkiye’ye tanıtmak istediklerini belirtti.

 

kaynak : http://www.tekirdag.bel.tr/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı