301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 00:14 Bu haber 1504 kez okundu
 
SODAM Malkaralı bayanlara tanıtıldı
Malkara'da 1 yıldır açtığı çeşitli kurslarla alt gelir grubundaki bayanların eğitimi ve topluma kazandırılması amacıyla faaliyet gösteren Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) kamu kurumlarında görevli bayan müdürlere, ilçedeki kadın örgütlerine ve siyasi partilerin kadın kollarına kapılarını açtı.
GÜNDEM Haberi
SODAM Malkaralı bayanlara tanıtıldı

18 Mart 2015 Çarşamba günü saat 12.00'de Toki Konutlarının girişindeki Sosyal Dayanışma Merkezi binasında Proje Koordinatörü Özlem Şimşek tarafından karşılanan bayanlar, kurumu gezerek bilgi aldı. Bayanların becerilerini geliştirmek için dikiş, el sanatları, bayan kuaförlüğü kurslarının yanı sıra Kuran-ı Kerim okuma kursu da bulunuyor. Kurumda ayrıca alt gelir grubundaki ailelerin çocukları için bir kreş de mevcut. Sadece bayanların faydalandığı merkezde sosyal faaliyet alanları da bulunuyor.

Kaymakam ve Belediye Başkanı da geldi

SODAM'ı görmeye gelenler arasında bayanların dışında Malkara Kaymakamı Mahmut Halal ve eşi ile Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da vardı. Kurumda incelemelerde bulunan Kaymakam ve Belediye Başkanı, durumu olmayan bayanların bu Merkez sayesinde kendilerini geliştirerek, hayata daha sıkı tutunacaklarına inandıklarını söylediler.

Selda Köroğlu: "Alt gelir grubundaki bayanlarımızın ' Biz de Varız...' demelerini sağlıyoruz"

Gelen misafirlere Merkezin kafeteryasında ikram verilirken, burada merkez hakkında bilgiler veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selda Köroğlu, yaptığı konuşmada, bir yıldır faaliyet gösteren SODAM'ın alt gelir grubundaki bayanlarımızın eğitilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla faaliyet gösterdiğini açıkladı. Özellikle roman vatandaşları bu çatı altına çekmeye çalıştıklarını belirten Köroğlu, çeşitli kurslar ve etkinliklerle alt gelir grubundaki bayanların "Biz de varız" demelerini sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Merkez'de görev alan kurs öğretmenleri

Proje Koordinatörü Özlem Şimşek,

Kuran-ı Kerim Kursu Öğretmeni Sevde Yurdakul,

Bayan Kuaförlüğü Kursu Öğretmeni Ömür Fistanlı,

Kreş Öğretmeni Nilgün Albayrak,

Dikiş Kursu Öğretmeni Ayfer Altay,

El Sanatları Mis Meyve Sabun Kursu Öğretmeni Sibel Yıldız

Pasta Yapımı ve Sunumu Kursu Öğretmeni Gül Babacan

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı