301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 18:23 Bu haber 1535 kez okundu
 
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI VEYSEL BERKAY ÇAKIR: “BEDESTEN ALANINA MEYDAN YAPILMASI PLANLANIYOR"
EĞİTİM Haberi
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI VEYSEL BERKAY ÇAKIR: “BEDESTEN ALANINA MEYDAN YAPILMASI PLANLANIYOR

İSMAİL FURKAN AKUCAN 
TEKİRDAĞ (İHA) - Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından otopark olarak kullanılmasının yasaklanmasının ardından buz pisti olarak kullanılan tarihi bedesten alanı yeniden otopark oldu. Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel Berkay Çakır, alanla ilgili projenin olduğunu, alanda bir meydan, 6 dükkan ve 1 tuvalet yapılması planlandığını söyledi.
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa'da Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü'ne ait olan tarihi bedesten alanında bulunan yer, yasaklanmasına rağmen otopark olarak kullanılıyor. Şu an otopark olarak kullanılan alanın proje aşamasında olduğunu söyleyen Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel Berkay Çakır, alana meydan, 6 dükkan ve 1 tuvalet yapılacağını ifade etti. Projeyi, Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü’nün onayladığını söyleyen Veysel Berkay Çakır, proje ile birlikte Tekirdağ’ın güzel bir meydana kavuşacağını dile getirdi. 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcı Vesyel Berkay Çakır, "Edirne Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Koruma Bölge Müdürlüğü onayladığı bir projeye istinaden o bölgede bir meydan, 6 dükkan ve 1 tuvaletten oluşan bir meydan yapılması planlanıyor. O proje tarihi bedesten alanında kurulacak. Proje yapılana kadar o alana Süleymanpaşa Belediyesi tarafından geçici olarak buz pisti yapılmıştı bir ay süre sonra kaldırıldı. Şu anda projenin evrakları hazırlanıyor evraklar. Hazırlandıktan sonra tahmini 2 hafta sonra ihale aşamasına gidilecek. Alanın boş olmasından dolayı vatandaş şu anda orayı otopark olarak kullanıyor. Bu gayet normal. Proje, ihaleye çıktıktan sonra uygulama aşamasına geçilecek. Tekirdağ’da meydan azlığı var. Bu proje ile birlikte Tekirdağ'ımız bir meydana kavuşacak. O alan bedestenin tarihi dokusuyla birleşip güzel bir atmosfer olacak. Edirne Kültür Varlıkları ve Tabiatları Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından izin alarak böyle bir proje yaptık. Bu proje iki haftaya kalmaz ihaleye çıkacak" diye konuştu. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı