301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Şubat 2015 - Cuma 20:36 Bu haber 2540 kez okundu
 
Taekwondo Şampiyonası'ndan madalyalarla dönen sporculardan Ali İhsan Uslu'ya ziyaret
Malkara Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Uslu, Milli Eğitim Bakanlığının Muratlı ilçesinde düzenlediği yıldızlar ve gençler okullar arası Taekwondo Tekirdağ İl Birinciliği Şampiyonasından Malkara'ya madalyalarla dönen Malkara Belediyespor Taekwondo Kulübü sporcuları Melisa Maden, Selin Bozkır, Beste Türkoğlu ile Barış Bıçakçı’yı ve sporcuların ailelerini 27 Şubat 2015 Cuma günü saat 16.00'da Başkanlık makamında ağırladı.
GÜNDEM Haberi
Taekwondo Şampiyonası'ndan madalyalarla dönen sporculardan Ali İhsan Uslu'ya ziyaret

Malkara Belediyespor Kulübü Taekwondo Antrenörü Metin Yıldırım’ın da yer aldığı ziyarette genç sporcuları, annelerini ve antrenör Metin Yıldırım’ı tebrik eden Başkan Vekili Ali İhsan Uslu, taekwondo şampiyonasından madalyalarla Malkara'ya dönen sporcuların Malkaralılara büyük bir gurur yaşattıklarını belirterek, hem okul hem de spor yaşamlarında kendilerine başarılar diledi. Malkara Belediyesi’nin sporun her branşına önem verdiğini, bu sebeple gençlere ve sporun bütün dallarına yapılacak her türlü desteğin verilmeye devam edileceğini anlattı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un da gerçekleştirilen bu ziyarette kendileriyle bir arada olmak istediğini fakat belediye faaliyetlerini takip etmek üzere Ankara’da olduğunu belirten Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Uslu, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un selamlarını genç sporculara ve sporcuların ailelerine iletti.

Başkan Vekili Ali İhsan Uslu; “Bizler ahlaklı, başarılı ve kötü alışkanlıklardan uzak duran çocukları çok seviyoruz. Çünkü Atatürk bu cumhuriyeti ve bu milleti sizlere emanet etti. Biz Malkara Belediyesi olarak bu türlü faaliyetlerin her zaman arkasındayız, her zaman destekleyeceğiz. Başarı emek ister, emek için de bir adım atılması gerekmektedir. Sizler büyük adımlar attınız. Başarınızdan, hırsınızdan ve emeğinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz“ dedi. Genç taekwondocular ve aileleriyle sohbet eden Başkan Vekili Ali İhsan Uslu sporcuların derslerini ve hedeflerinde olan mesleği de sordu. Genç sporculardan polis ve öğretmenlik gibi güzel cevaplar alan Başkan Vekili Ali İhsan Uslu sporculara derslerin daha önemli olduğunu, bu hedeflerine ulaşabilmeleri için derslere daha çok öncelik verilmesini ve spora da arda kalan zamanlarda önem vermeleri gerektiğini belirtti. Sporcuların ailelerine Malkara Kent Konseyinden de bahseden Başkan Vekili Ali Uslu, kent konseyi ve alt çalışma grupları hakkında bilgiler verip, oluşturulacak olan meclisler konusunda kendilerinden destek beklediğini söyledi.

Malkara Belediyespor Kulübü Taekwondo Antrenörü Metin Yıldırım, yapılan şampiyona ve şampiyonada dereceye giren sporcular hakkında Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Uslu’ya bilgiler verdi. Antrenör Metin Yıldırım, Taekwondo Tekirdağ İl Birinciliği Şampiyonasında sporcularının yıldız bayan - erkek kategorilerinde müsabakalara çıktığını, Melisa Maden’in 55 kg'.da mücadele edip birinci olduğunu, Selin Bozkır’ın 37 kg'.da, Beste Türkoğlu’nun 67 kg.'da ve Barış Bıçakçı’nın ise 45 kg.'da mücadele ederek ikinci olduklarını belirtti.

Kategorisinde şampiyonadan birincilikle ayrılan Melisa Maden’in 11 - 13 Nisan 2015 tarihlerinde Kütahya'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Grup Elemelerine katılmaya hak kazandığını söyleyen antrenör Metin Yıldırım, sporcunun ulaşım, konaklama, vs. gibi ihtiyaçları konusunda destek beklediklerini belirtti. Ayrıca Malkara Belediyespor Taekwondo sporcusu Melisa Maden’in Türkiye Şampiyonası Grup Elemelerinde başarılı olup ilk dörde girdiği takdirde Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacağını söyledi.

Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Uslu da bu konuda Malkara Belediyesi’nin kendilerine destek olacağını belirterek spora ve sporcuya her zaman maddi ve manevi destek sağlayan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un hediyelerini genç sporculara takdim etti. Şampiyonadan birincilik ile dönen Merkez Ortaokulu öğrencisi Melisa Maden’e spor ayakkabının yanı sıra harici disk, ikinci olan sporcular Atatürk Ortaokulu öğrencileri Selim Bozkır ile Beste Türkoğlu ve Kültür Ortaokulu öğrencisi Barış Bıçakçı’ya ise spor ayakkabı hediye edildi.

Melisa Maden ise Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a hediye olarak verilmek üzere şampiyonada madalyalarını aldıkları esnada arkadaşlarıyla birlikte çekilmiş oldukları fotoğrafı ve kazanmış olduğu madalyasını Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Uslu’ya takdim etti.

Genç sporcular da Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a taekwondo sporuna vermiş olduğu destekten ve kendilerine takdim edilen hediyelerden dolayı Başkan Vekili Ali İhsan Uslu aracılığıyla teşekkür ederek, bundan sonraki şampiyonalardan da başarılı sonuçlar alıp madalyalarla Malkara’ya dönmeye devam edeceklerinin sözünü verdiler.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı