301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mayıs 2016 - Çarşamba 14:13 Bu haber 1474 kez okundu
 
TARIMSAL PROJELER BAŞARIYA ULAŞTI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yürütmekte olduğu “Mera İyileştirme ve Yönetimi” ve “Baklagil Yem Bitkilerinin Ekim Alanlarının Genişletilmesi” Projeleri ile ilgili saha kontrol çalışmaları yaptı.
GÜNDEM Haberi
TARIMSAL PROJELER BAŞARIYA ULAŞTI

PROJEDE BEKLENTİNİN ÜSTÜNDE VERİM

Yapılan incelemelerde, uygulama alanı içindeki meralarımızda beklenilenden fazla ot miktarı artışları tespit edildi. Hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlar durumdan memnuniyetlerini dile getirilerek projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Baklagil Yem Bitkilerinin Ekim Alanlarının Genişletilmesi Projesi ile dağıtılan 64.180 kg macar fiği ve yem bezelyesi tohumunun, yaklaşık 6000 dekardaki hasadı tamamlanıp balyalar haline getirilip depolara kaldırılarak kaba yem açığı büyük oranda kapanmış oldu.

Böylelikle hayvancılık maliyetinin çok büyük kısmını oluşturan kaba yemin, maliyetinin düşürülerek miktarın arttırılması adına çok büyük adımlar atıldı. Projelerin önümüzdeki yıllarda da kapsamının genişletilerek devam edileceği açıklandı.

KOVANLAR DOLDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından “Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi” kapsamında 2015 yılında 890 arıcıya 6000 adet kovan dağıtımı gerçekleştirildi. Hayrabolu-Çıkrıkçı, Çorlu-Sarılar, Malkara-Sarnıç, Muratlı-Yeşilsırt-Yukarısevindikli mahallelerinde yerinde yapılan saha ziyaretlerde kovanların dolduğu ve projenin başarıya ulaştığı belirtildi.

 

kaynak : http://www.tekirdag.bel.tr/

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı