301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mayıs 2015 - Perşembe 10:20 Bu haber 53773 kez okundu
 
Tekirdağ'da kan bulmak artık daha da kolaylaşıyor
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi örnek bir uygulamaya imza atarak 'Kan Verelim' mobil uygulamasını başlattı. Akıllı telefonlara yüklenen uygulama ile Süleymanpaşa ilçesinde ihtiyaç duyulan acil kan grubundan telefona gelen bildirim ile haberdar olunabilecek.
TEKNOLOJİ Haberi
Tekirdağ'da kan bulmak artık daha da kolaylaşıyor

Süleymanpaşa Belediyesi, başlatmış olduğu Kan Verelim Mobil Uygulama Projesini tanıtmak için basın toplantısı düzenledi. Süleymanpaşa Belediyesi ek hizmet binasında yapılan toplantıya Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Gülferah Güral, Kızılay Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet Çizen, Tekirdağ Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzman Doktor Mustafa Dönmez ve basın mensupları katıldı. 

Toplantıda, Kan Verelim Mobil uygulama projesi, Süleymanpaşa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Şahin Begiç tarafından tanıtıldı.

Kan Verelim Mobil Uygulama Projesi'nin, vatandaşların aradığı kana daha hızlı kavuşması için güzel bir uygulama olduğunu belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Süleymanpaşa Belediyesi bir ilke daha imzasını atıyor. Bugün lansmanını yaptığımız proje Kan Verin Hayat Kurtarın Projesi bizim bilgi işlem bölümümüzde yazılmış Kızılay ile ilgili hastanelerle bağlantısı kurulmuştur. Vatandaşlarımızın bir an önce ihtiyaç duydukları kana ulaşabilmesi için olanak sağlıyor. Cep telefonları vasıtasıyla çalışan bir sistem. Önümüzdeki günlerde inşallah insan sağlığına katkıda bulunuruz" dedi.

Hastaların aradığı kana daha hızlı bir şekilde ulaşmaları için kurulan sistemin vatandaşlar için çok kolay bir uygulama olduğunu ifade eden Süleymanpaşa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Şahin Begiç, "Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kan Verelim uygulamasını tanıttık bugün. Bu uygulama ile Tekirdağ ilindeki aranan kanın hızlı bir şekilde bulunmasına hizmet eden bir sistem. Android ve İos uygulamalarıyla çalışmakta bu sistem. Ücretsiz olarak indirilen bir uygulama. Kan datası ve iletişim bilgileri girilerek Kamu Hastanelerinin, Özel Hastanelerin hastaları için aradığı kanı hızlı bir şekilde ulaşmak için kurulmuş bir sistem. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kaydetti.

KAN VERELİM MOBİL UYGULAMASI

Süleymanpaşa Belediyesi'nin başlattığı sistem, akıllı telefonlara Kan ve Eczane Ara uygulaması yüklenerek kullanılabilecek. Uygulama ile Süleymanpaşa ilçesinde ihtiyaç duyulan acil kan grubundan telefona gelen bildirim ile haberdar olunabilecek. Sağlık merkezlerindeki kan bağışı sistemini geliştirmek, acil durumlardaki kan ihtiyacını karşılamak amacını taşıyan mobil uygulamanın hastane ve bağışçı arasında direkt olarak bağlantı kurmayı sağlayacak bir sistem olduğu kaydedildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı