301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 10:31 Bu haber 1024 kez okundu
 
TEKİRDAĞ’DA MASA BAŞINDA DEPREM TATBİKATI
Tekirdağ Afet Müdahale Planı’nın (TEKAMP) uygulanabilirliğinin artırılması, ana ve destek çözüm ortağı kurumlarda farkındalık oluşturulması, Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planları’ndaki muhtemel çakışma ve eksiklerin tespit edilmesi ve giderilmesi amacıyla Namık Kemal Üniversitesi toplantı salonunda “Masabaşı Tatbikatı” gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
TEKİRDAĞ’DA MASA BAŞINDA DEPREM TATBİKATI

Vali Enver Salihoğlu’nun başkanlığında ve TEKAMP’ta görevli tüm hizmet gruplarının katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatta, açılış konuşması İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Recep Erol tarafından yapıldı. Recep Erol, “Masabaşı Tatbikatı” hakkında geniş bilgi verdi. Recep Erol konuşmasında, Masabaşı Tatbikatı’nın ardından ileri bir tarihte uygulamalı tatbikatın da gerçekleştirileceğini belirtti.


AFAD Müdürü Recep EROL’un konuşmasının ardından tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikatın ardından fikir alış verişi yapıldı.
Daha sonra bir konuşma yapan Vali Enver Salihoğlu, “4 servis, 26 hizmet grubu, 4 bin 450 kişi bin 848 araç, 13 kamu kurumu ve 1 sivil toplum kuruluşu gibi çok geniş bir alanı ilgilendiren bu planın, önce masa başında daha sonra da alanda yapılacak tatbikat ile varsa eksikliklerinin tespit edilmesi ve eksikliklerin giderilmesi sağlanacaktır. Umarım ilimizde böyle bir olay yaşanmaz ama yaşanırsa hazır olmamız gerekmektedir. Bu planların hazırlanmasında emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.


Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Masabaşı tatbikatı” basına kapalı yapıldı.

 

Haber: TEKİRDAĞ (İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı