301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Mart 2015 - Çarşamba 19:14 Bu haber 1393 kez okundu
 
THK'den lise öğrencilerine model uçak kursu
THK'den lise öğrencilerine model uçak kursu
EĞİTİM Haberi
THK'den lise öğrencilerine model uçak kursu

Türkiye'de havacılık alanında faaliyet gösteren en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Türk Hava Kurumu, Malkara Anadolu Lisesi öğrencilerine model uçak kursu vermeye başladı. 10 Mart 2015 Salı günü Malkara Anadolu Lisesi kütüphanesinde başlatılan model uçak yapım kursuna okuldaki farklı sınıflardan 7 öğrenci başvurdu.

Konuyla ilgili malkaram.com'a açıklama yapan Malkara Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Lütfüoğlu,"  İlçemizde önemli bir sivil toplum kuruluşu olan Türk Hava Kurumu Malkara Şubesiyle yapmış olduğumuz işbirliği sonucunda okul öğrencilerimize yönelik model uçak kursunu açmış bulunuyoruz. Bu kursun devamında çocuklarımız aynı zamanda THK Üniversitesi'nin düzenleyeceği tanıtım etkinliğine katılacaklar." dedi. Malkara  Anadolu Lisesi Okul Müdürlüğü olarak, Malkara THK Şubesine, Üzeyir Beye, çalışma arkadaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür eden Lütfüoğlu, Bu faaliyetin öğrenciler açısından önemli bir tecrübe olacağına inandığını söyledi. Anadolu Lisesi Müdürü Lütfüoğlu, bu kursun devamında ikinci aşamada biraz daha zor bir yöntem olan, elektronik aksamı olan model uçak yapım kursunu hayata geçirmek istediklerini sözlerine ekledi.

THK Malkara Şubesi Saymanı ve model uçak kursu öğreticisi Üzeyir Kocakır da konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Türk Hava Kurumu Türkiye'de havacılık alanında faaliyet gösteren en büyük sivil toplum kuruluşlarından biridir. Türk Hava Kurumu'nun ana gayesi gençlerimize havacılığı öğretmek, havacı bir gençlik yetiştirmektir. Bu amaçla kurumumuz okullarımızda havacılığın ilk adımı olan model uçak kurslarını organize etmektedir." dedi.  Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle Malkara Anadolu Lisesi'nde model uçak kursunu bugün itibariyle başlattıklarını söyleyen Kocakır, kursa 7 öğrencinin katıldığını ve Ata modeli uçak yaptıklarını belirtti. Kocakır sözlerini şöyle sürdürdü :"Kursun bitiminde kendilerine sertifika verilecektir. Bu sertifikaları alan öğrenciler, bizim THK Havacılık ve Uzay Üniversitemize girmek istediklerinde artı puan almalarını sağlayacaktır. Ayrıca bu sertifikaları almaya hak kazanan öğrencilerimiz, her yıl 18 ülkeyle yaptığımız öğrenci değişimi programına katılabilmektedirler. Kursumuz 4 gün olup, cuma günü sona erecektir. Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Tetik ve üyelerimizden Rıza Döner, bu kursta kurumumuz adına görevlendirilmiştir."

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı