301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mart 2015 - Perşembe 00:08 Bu haber 2002 kez okundu
 
TKB ve ADD'den karanfilli tepki
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıldönümünde Türk Kadınlar Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şubeleri tarafından Atatürk anıtına karanfil bırakıldı.
GÜNDEM Haberi
TKB ve ADD'den karanfilli tepki

18 Mart 2015 Çarşamba günü saat 08.30'da Atatürk Anıtı önüne gelen Türk Kadınlar Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği kuruluşu temsilcileri, Atatürk anıtına karanfil bırakarak saygı duruşunda bulundular. Önceki yıllarda her 18 Mart'ta Atatürk anıtı önünde yapılan resmi törenlerin bu yıl yapılmamasını eleştiren TKB ve ADD üyeleri, "Atatürk'süz Çanakkale Savaşı Tarihi yazılamaz" pankartı açarak tepkilerini ortaya koydular. CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, Başkan Yardımcısı Hülya Ertan ve CHP'li üyeler de TKB ve ADD'ye destek verdiler.

 

Atatürk Anıtı önünde neden tören yapılmadı?

Önceki yıllarda 18 Mart törenleri hem Atatürk Anıtı önünde, hem de Şehitlikte yapılıyordu. Ancak bu yıl Atatürk Anıtı önündeki tören programdan çıkarıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, 2003 yılında çıkan genelgeye atıfta bulunarak 18 Mart törenlerinin sadece Ankara'da ve Çanakkale'de hem şehitlikte hem de Atatürk Anıtı önünde yapıldığını söyledi. Söz konusu genelgede diğer yerler için şehitlik olan yerlerde sadece şehitlikte, eğer şehitlik yoksa Atatürk Anıtı önünde yapılması gerektiğini belirten Ali Saraç sözlerinin devamında; " Malkara'da bu yıla kadar hem Atatürk Anıtı önünde hem de şehitlikte tören yapılıyordu. Tören komisyonunun aldığı kararla bu yıl bu yanlışlığı düzeltmiş olduk."diye konuştu. 

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı