301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 10:25 Bu haber 1039 kez okundu
 
Trakyaka'nın destek verdiği 'Ninemin Kileri' Projesi tamamlandı
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) 2015 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hibe desteği verdiği, Malkara Belediyesi ve Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan ‘Ninemin Kileri’ projesi sona erdi.
GÜNDEM Haberi
Trakyaka'nın destek verdiği 'Ninemin Kileri' Projesi tamamlandı

Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği’nde düzenlenen kapanış törenine TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin, Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve üyeleri, mahalle muhtarları, davetliler ve basın mensupları katıldı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yaylagöne Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nail Veyses, yaptığı konuşmasında, proje kapsamında yapılan çalışmalara değindi ve katkısı olan herkese teşekkürlerini ileti.


Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise, projede emeği geçen herkesi kutladı. Şahin, “Ortak bir amaç için birlikte hareket etmek kolay değil. Bu proje kapsamında kadınlar bir araya gelerek yöresel ürünlerimizi birlikte üretmeye başladılar. Ninemin Kileri projesinin görünmeyen kahramanlarını bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Bu proje birçok kişiye örnek olacak, yöresel ürünlerimizin değerine değer katacak” dedi.


Genel Sekreter Şahin’den sonra söz alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da projeye katkı veren, emek harcayan herkesi tebrik etti ve projenin birçok mahalleye, köye örnek olacağını vurguladı. Açılış konuşmaların ardından projede emeği geçen kurumlara plaket takdim edildi ve Ninemin Kileri'nin açılışı gerçekleşti.


Trakya Kalkınma Ajansı’nın yüzde 90 oranında hibe desteği verdiği proje ile yöresel ürünler üreten köylü kadınların bir dernek çatısı altında toplanmaları sağlandı. Proje kapsamında yöresel ürünleri üreten 16 tane köy kadını ve ürettikleri 6 çeşit yöresel ürün tespit edildi. Bu ürünlerin üretiminin yapılacağı bir üretim atölyesi hazırlandı. Ayrıca hedef grupta yer alan kadınlara üretim öncesi gerekli eğitimler verildi.

 

Haber: TEKİRDAĞ (İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı