301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ocak 2016 - Perşembe 21:24 Bu haber 5285 kez okundu
 
Trepaş: "Elektriğe yönelik herhangi bir gizli zam söz konusu değildir."
Trakya Elektrik Perakende A.Ş. (TREPAŞ) tarafından yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında elektrik faturalarındaki dağıtım bedeline yaklaşık yüzde 250 oranında gizli zam yapıldığı yönünde gerçek dışı haberlere yer verildiği, elektriğe herhangi bir gizli zam yapılmadığı bildirildi.
DUYURU Haberi
Trepaş:

Trakya Elektrik Perakende A.Ş.’den yapılan açıklamada, “Bu haberlerden etkilenen değerli müşterilerimiz de İşletmelerimize başvuruda bulunarak fatura bedelleri hakkında açıklama talep etmektedir. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, elektriğe yönelik herhangi bir gizli zam söz konusu değildir. Düzenleyici kurum Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yapılan zam, bir önceki tarife dönemine göre ortalama yüzde 6,8 oranında olup, EPDK’nın internet sitesinde kamuoyu ile paylaşılmış ve Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Tüm Türkiye’de diğer bir deyişle 81 ilde tarifeler aynıdır. Ulusal tarife uygulaması söz konusudur” denildi.


Açıklamada ayrıca, “Dağıtım bedeli adı altında alınan herhangi bir “vergi” söz konusu değildir. Dağıtım bedeli, elektriğin taşınması anlamına gelen dağıtım hizmetinin karşılığında alınmaktadır.


Önceki dönemlerde uygulanan tarifelerdeki dağıtım bedelleri ile yeni dönemdeki tarife bedelinin doğrudan karşılaştırılması yanlıştır. Çünkü daha önceki dönemde dağıtım bedeli, iletim bedeli ve sayaç okuma bedeli gibi ayrı ayrı belirlenen bedeller yeni dönemde dağıtım bedeli başlığı altında birleşmiştir. Ancak dağıtım bedeli enerji fiyatının sadece bir bileşenidir. Enerji bedellerindeki artışlar ile değerlendirildiğinde nihai fiyat artışı ortalama yüzde 6,8’dir. Müşterilerimizin gerçek ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bu tip maksatlı haberlere itibar etmemesi konusunda uyarıyoruz. Kamuoyuna önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

 

Haber: TEKİRDAĞ (İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı