301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 17:57 Bu haber 1456 kez okundu
 
Türk Kadınlar Birliği'nden Özgecan Aslan cinayetine tepki
Özgecan Aslan cinayeti tüm Türkiye'de olduğu gibi Malkara'da da protesto edildi.
GÜNDEM Haberi
Türk Kadınlar Birliği'nden Özgecan Aslan cinayetine tepki

Mersin'de tecavüze uğrayıp, ardından hunharca katledilen Özgecan Aslan cinayetini protesto eden Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi basın açıklaması yaptı.

16 Şubat 2015 Pazartesi günü Malkara Atatürk Meydanı'nda yapılan basın açıklamasına, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve eşi de katılırken, TKB Malkara Şubesi Başkanı Belma Özsoy ve yönetim kurulu üyeleri dışında, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, CHP İlçe Başkanı İsmail Uzun, Malkara Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu, CHP Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Kurban ve Gençlik Kolları Başkanı Kurtuluş Hakan Akyol, Malkara Kızılay Derneği Başkanı Ömer Meral, Malkara Avcılar Derneği Başkanı Sadık Akçay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinin de pankart açarak destek verdiği eylemde kalabalığa hitap eden, TKB Malkara Şube Başkanı Belma Özsoy, şunları söyledi:

" CANIM KIZIM ÖZGECAN ASLAN!

         Mersin Tarsus'ta yaşayan Çağ Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisi  Özgecan Aslan, 12 Şubat 2015 tarihinde Mersin'de AVM dönüşü bindiği minübüste caniler tarafından tecavüze uğramış, bıcaklanmış, yakılarak öldürülmüş ve bedeni dereye atılmıştır. Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan ekiplerin dikkatli ve titiz çalışması sayesinde fail ve işbirlikçileri hemen yakalanmıştır.

İNSANLIĞIN BİTTİĞİ NOKTA!

         Bir annenin "Çok acı çekmiştir kızım, keşke kurşunla öldürselerdi" dediği andır. Kadını tahrik objesi olarak gören zihniyet, kadını tesettürlü görür gizimli bulur, mini etekli görür yollu bulur, çocuk görür savunmasız bulur. Böyle zihniyet anasının diz kapağından bile tahrik olur.

         Özgecan gencecik yaşta felaketle tanıştı, hunharca katledildi. Ailesinin ve hepimizin ciğeri yandı. Başımız sağolsun. İnsan olmakla insani davranmak çok farklı. Bir canlıyı insan yapan, vicdanı, inancı, ruh, ahlak ve esaletidir.

         Bugün ÖZGECAN'a ağlayan kadınlar sokağa çıkıyor diye hala küfür yiyor, şiddet görüyor.

YETER ARTIK!

         Çekin üstümüzden elinizi. Bizim tek suçumuz KADIN olmak. Biz tecavüz edilmek, öldürülmek yada şiddet görmek için gelmedik dünyaya, kadın gibi yaşamak için geldik.

         20 yaşındaki ÖZGE CANIMIZIN başına gelenlerden kim sorumlu.

         Cennet anaların ayakları altında, deyip anaları ayaklar altına alıp çiğnemek nasıl bir çelişkili düşünce ve davranıştır.

         KADINI yok olan ülkenin geleceği karanlık ve onursuz bir gelecektir.

         Bu zihniyete sahip olanlar, bu olay bir kadın sorunu değildir, ananızı, bacınızı, karınızı, çocuklarınızı hangisini kurban verirsiniz.

         Namuz kadınların üstüne yüklendi ve namussuzlar görülemez hale geldi.

         Bu sadace basın bildirisi değil, ilgililerin dikkatini çekmek için bir çığlıktır.

         ÖZGECAN bu ülkenin fotoğrafını çekti ve gitti...

         IŞIKLAR İÇİNDE UYU ÖZGECAN...

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı