301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mart 2015 - Pazar 23:28 Bu haber 1190 kez okundu
 
Ulaş Yurdakul, 57. Alay Yürüyüş Komitesiyle 14 km yürüdü
Ulaş Yurdakul, 57. Alay Yürüyüş Komitesiyle 14 km yürüdü
GÜNDEM Haberi
Ulaş Yurdakul, 57. Alay Yürüyüş Komitesiyle 14 km yürüdü

Saat 9.00'da Atatürk Anıtı önünde başlayan yürüyüşte İlçe Jandarma binası önünden dönülüp Şehitik Parkı'na gidilerek öncelikle şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Karakol önü, 14 Kasım Caddesi ve Şehit Temizer Caddesi güzergâhından geçilerek E-84 yoluna çıkan 57. Alay Yürüyüş Komitesi Keşan istikametinde yürümeye devam etti. Yürüyüş esnasında E-84 yolundan geçmekte olan araç sahipleri de kornalarına basarak 57. Alay Yürüyüş Komitesini selamladılar.

Saat 12.30'da Haliçköy Mahallesi'ne varıldıktan sonra 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz; “14 kilometre boyunca bizlerle birlikte yürüyerek bize eşlik eden Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul'a çok teşekkür ediyorum.  Serhat ilçemiz Malkara sancak olmaya layık olan bir ilçedir. Biz bu sancağı Ulaş Başkanımıza vermek istedik” diyerek kısa bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından 57. Alay Yürüyüş Komitesi Üyesi Meliha Elitaş tarafından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a 57. Alay Sancağı takdim edildi.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu konuşmasında; “Sizlerle beraber yürürken hem kendi adıma hem de Malkaralı hemşerilerim adına yürümüş oldum. 57. Alay Yürüyüş Komitesi ile birlikte yürümek benim için büyük bir onur ve büyük bir gurur oldu. Aynı zamanda sizleri Malkaramızda ağırlamış olmaktan dolayı da biz Malkaralılar olarak büyük bir mutluluk duyduk. 57. Alay Sancağını da bütün Malkaralı hemşerilerim adına büyük bir gururla sizlerden teslim almaktayım. Bir sonraki sene gerçekleştireceğiniz altıncı yürüyüşünüzde de Malkara'nın kapıları sizlere sonuna kadar açık. Altıncı yürüyüşünüzde yine sizlere eşlik edeceğim ama bu sefer 14 kilometre ile sınırlı kalmayıp 27 kilometre boyunca yani Keşan'a, sizleri Keşan'da karşılayacak olan Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan'ın yanına kadar sizinle birlikte yürüyeceğim” diyerek 57. Alay Sancağı'nı 57. Alay Yürüyüş Komitesi Üyesi Meliha Elitaş'tan teslim aldı.

Haliçköy Mahallesi'nde verilen kısa bir molanın ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Tüm Malkaralı hemşerilerimin gönlü sizinle, yolunuz açık olsun” diyerek 57. Alay Yürüyüş Komitesini Keşan'a uğurladı.

57. Alay Yürüyüş Komitesi, saat 19.00'da Keşan girişindeki Mehmet Gemici Parkı'nda Keşan'ın 27. Alayı, Uzunköprü'den yola çıkan 15. Hava Bölüğü ve Edirne Lisesi ile buluşup aynı gece Keşan'da konaklayacaklar.

16 Mart sabahı saat 09.00'da Keşan'dan ayrılıp Evreşe güzergâhına doğru yola çıkacak olan 57. Alay Yürüyüş Komitesi, saat 19.00'da Evreşe'ye varmış olacaklar. 17 Mart günü saat 09.00'da Evreşe'den yola çıkıp akşam saat 19.00'da Gelibolu'da konaklayacaklar ve 18 Mart 2015 Çarşamba günü saat 09.00'da ise Gelibolu'da 2. Kolordu Şehitliği'ndeki törenlere katılacaklardır. Gelibolu'dan Eceabat'a yolculukları devam edecek olan 57. Alay Yürüyüş Komitesi saat 14.00'de devlet törenlerinin yapıldığı Şehitler Abidesi'ne varıp 57. Alay Şehitliği'nde atalarımızla yüreklerini yâd edecekler ve altı gün süren tarihe yolculukları onurlu duruşlarıyla son bulacaktır.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı