301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 08:29 Bu haber 483 kez okundu
 
Yüksel: “Cumhuriyet, bağımsızlıktır"
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünü, yayınladığı yazılı mesajla kutladı. Başkan Yüksel, mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "En büyük eserim" dediği Cumhuriyetin, milletin vatanın bütünlüğünü koruma mücadelesindeki azim ve kararlılığının dayanağı olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Yüksel: “Cumhuriyet, bağımsızlıktır

Başkan Yüksel, mesajında şunları kaydetti: 
   "Bugün, Şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıl dönümünü gururla ve coşkuyla kutluyoruz. 

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimiz aziz milletimizin, vatanın bütünlüğünü koruma mücadelesindeki azim ve kararlılığının dayanağıdır.
   Milletimize ışık tutan, yol gösteren bu düşünce, 100 yıl önce olduğu gibi bugün de aynı zindelikle milletimizin bağrında muhafaza edilmektedir. 

   15 Temmuz ihanetine milletimizin verdiği destansı karşılık, Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin ortaya koyduğu iradenin bir benzeridir. 

   15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi karşısında milletimiz tarihten aldığı mücadele ruhuyla darbe girişimine karşı gelmiş; demokrasimize, cumhuriyetimize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkmıştır. 

   Şanlı ordumuzun yakın dönemde gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekatları da bu ruhun bir başka yansımalarıdır. 

 

   Sevgili hemşerilerim, 

   Bir ve birlikte olduğumuz sürece, bu büyük millet asla zalime boyun eğmeyecektir!

   Bugün bizlere düşen en büyük sorumluluk, geçmişimizden aldığımız ilhamla, sarsılmaz bir irade ve çalışma azmiyle yolumuza emin adımlarla devam ederek, devletimizi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılında ‘Tam Bağımsız Büyük ve Güçlü Türkiye’ hedeflerine taşımaktır. 

 

   Karanlık emeller peşinde koşarak ülkemizi hedef alan, topraklarımız üzerinde hesap yapan, Türkiye’yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muassır medeniyetler seviyesine ilerleyişinden alıkoymak isteyenler, başarılı olamayacaklar. 

   Tarih boyunca olduğu gibi her zaman ve daima milletimizi karşılarında tek yürek olarak bulacaklardır. 

   Unutulmamalıdır ki,

   Aziz Milletimiz için 29 Ekim anadan, babadan, kardeşten ve yardan, helallik alıp cepheye koşmaktır.

   29 Ekim adeta mezarını kazar gibi siper kazmaktır.
   29 Ekim aç karın ayağında çarıkla, elinde çakar almazla, kadını ile erkeği ile İstiklal uğruna, istikbali uğruna savaşmaktır.

   29 Ekim zalime karşı dik durmaktır.
   29 Ekim Atatürk ve silah arkadaşlarıdır.
   29 Ekim Bağımsızlıktır.
   29 Ekim Cumhuriyettir; Bayramımız kutlu olsun!"

 

 

HABER:T.S.PAŞA BELEDİYESİ

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı