301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Haziran 2016 - Pazartesi 17:48 Bu haber 1443 kez okundu
 
ZİÇEV'in fotoğrafçıları sertifikalarını aldı
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) tarafından 2015 Mali Destek Programları kapsamında desteklenen ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) tarafından hazırlanan Fotoğraf Atölyesi projesi, sertifika töreni ile sona erdi.
GÜNDEM Haberi
ZİÇEV'in fotoğrafçıları sertifikalarını aldı

ZİÇEV'in Tekirdağ'daki binasında gerçekleştirilen sertifika törenine TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur, ZİÇEV Tekirdağ Şubesi Başkanı Rukiye Güneş ve veliler katıldı.


Törende konuşma yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin, Ajansın engellilere dönük desteklerinin her yıl artarak devam ettiğine vurgu yaparak, "Trakya'da bulunan STK'ların geliştirdikleri projelere değer veriyoruz. ZİÇEV gibi aktif olan ve faaliyet gösterdiği alanda üretken olan STK'lara ihtiyacımız var. ZİÇEV bugüne kadar Trakya Kalkınma Ajansı'ndan 2 mali destek ve 5 tane de teknik destek aldı. Çalışana ve üretene anasının ak sütü gibi helal olsun. Kurum olarak engelli bireylere dönük eğitim çalışmalarının yanındayız. Ayrıca eğitime ek olarak engelli çocuklarımızın yeni beceriler kazanmasına da önem veriyoruz. ZİÇEV Fotoğraf Atölyesi de 12 çocuğumuza yeni beceriler kazandırdı. Çocuklarımız fotoğraf makinesini tanıdılar, fotoğraf çekmeyi ve fotoğraf işlemeyi öğrendiler. Bu güzel projenin hazırlanmasından uygulanmasına kadar emeği geçenleri ve teknik desteklerinden dolayı TEFOD'u kutluyorum" dedi.


9 aylık bir uygulama süresi olan proje ile ZİÇEV Tekirdağ Şubesi'nde, Süleymanpaşa Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Tekirdağ Fotoğraf Derneği işbirliğinde Fotoğraf Atölyesi kuruldu. Proje ile 2015 yılında Tekirdağ'da ZİÇEV ve Tekirdağ Fotoğraf Derneği'nin proje hazırlama ve yönetim kapasitesi arttırıldı. ZİÇEV'de eğitim gören 12 zihinsel engelli birey, fotoğraf çekmeyi, çekilen fotoğrafların seramik kupalar üzerine aktarılmasını yüzde 85 bağımsız şekilde çalışarak öğrendi. Her birey çektiği fotoğraflardan en az 15 adedini kupaların üzerine baskı yaptı. Tekirdağ'da bu ürünler 1 hafta halkın yoğun olduğu Tuğlalı Park ve Tekira AVM de sergilendi ve 10 TL'den satışa sunulup gelir elde edildi.


Toplam bütçesi 108 bin 903 TL olan projenin yüzde 90'ı TRAKYAKA, yüzde 10'u da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından desteklendi. Tören sonunda TRAKYAKA Genel Sekreteri Şahin ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 12 zihinsel engelli bireye kurs bitirme belgelerini verdi.

 

Haber: TEKİRDAĞ (İHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı