301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Mart 2015 - Çarşamba 14:18 Bu haber 1334 kez okundu
 
Ziraat Odası'ndan traktör sahiplerine büyük kolaylık
Ekim 2014'te çıkan torba yasa kapsamında muayenesi olmayan araçların gecikme cezalarına indirim yapıldı. Haziran 2015'e kadar geçerli olacak bu indirimden Malkaralı traktör sahiplerini yararlandırmak isteyen Ziraat Odası Yönetimi, bir süre önce TüvTürk Tekirdağ İstasyon Amirliği'ne talepte bulunarak gezici muayene aracının mahallelerde muayene yapmasını istemişti.
GÜNDEM Haberi
Ziraat Odası'ndan traktör sahiplerine büyük kolaylık

TüvTürk Tekirdağ İstasyon Amiri Salih Kahraman, 3 Mart 2015 Salı günü Malkara'ya gelerek, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz'le bu konu hakkında görüştü. Yapılan görüşmede, Ziraat Odası'ndan muhtarlar aracılığı ile köylerde muayenesi olmayan traktörlerin sayılarının tespit edilmesini isteyen Kahraman, Ziraat Odası tarafından belirlenecek 7-8 merkezde traktörlerin muyenelerini gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Konuyla ilgili Malkaram.com'a açıklama yapan TüvTürk Tekirdağ İstasyon Amiri Salih Kahraman, muayene istasyonlarına uzak kalan Malkara'nın mahallerindeki traktörlere yönelik bir çalışma yapacaklarını söyledi. Gezici muayene aracının Nisan ayından itibaren 3 ay boyunca Tekirdağ genelinde çiftçilerimizin traktörlerine muayene hizmeti vereceği bilgisini paylaşan Kahraman şunları söyledi : "Bu işe öncelikle Malkara'da başlamak istiyoruz. Hangi köyde kaç traktöre muayene yapılacağı köy muhtarlarının vereceği listeyle belirlendikten sonra,7-8 merkez köy belirlenip, bu merkezlerde muayene işlemi yapılacaktır. Her köye tek tek gitme şansımız yok. Dolayısıyla bu merkezlerin civarındaki köylerde bulunan traktör sahipleri en yakın merkeze gitmesi gerekecektir." diye konuştu.

Gezici aracın bir günde 64 araca muayene yapabildiğini ifade eden Kahraman, traktör dışında başka araçlara bakmayacaklarını da sözlerine ekledi.  

 

Traktör sahipleri muayeneye gelirken nelere dikkat etmeli?

Sorumuz üzerine traktör muayenesinde gerekli olan hususları aktaran İstasyon Şefi Salih Kahraman, Traktör sahiplerinin muayeneye gelirken, araç ruhsatlarını getirmelerini, aydınlatma sistemlerini kontrol ettirmelerini, flaşörlü döner lambanın çalışır halde olmasına dikkat etmelerini, tekerlerde eksik bijon ya da somun olmamasına özen göstermelerini istedi.

 

Modeli eski olan Traktör sahipleri,  dikkat!

Modeli eski olan traktör sahiplerini uyaran Salih Kahraman, muayeneye geldiklerinde sıkıntı yaşamamaları için mutlaka bağlı bulundukları vergi dairesine giderek, araçları ile ilgili güncelleme yaptırmalarını istedi. Aksi takdirde, Trafik tesciliyle ilgili araç sistemde görünmezse o aracın muayenesini yapamayacaklarını belirtti.

 

Mustafa Gündüz : "Çiftçilerimiz için büyük bir kolaylık"

Konu hakkındaki düşüncelerini paylaşan Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz de yaptığı açıklamada : "Çiftçilerimizin bu indirimden faydalanabilmeleri için, TüvTürk Tekirdağ İstasyon Amirliği'yle irtibata geçerek, böyle bir talepte bulunduk. Kendileri de sağ olsunlar bu talebimizi geri çevirmediler. Nisan ayından itibaren Malkara'daki çiftçilerimizin kendi mahallelerinde ya da yakınlarındaki bir merkezde traktörlerinin muayenelerini yaptırmalarını sağlayacağız." dedi. 7-8 merkezde yapılacak bu uygulamanın çiftçiye büyük kolaylık sağlayacağını vurgulayan Gündüz, merkezlerin henüz netleşmediğini ama bu merkezlerin Kozyörük, Şahin, Yaylagöne, Gözsüz, Balabancık, Sağlamtaş, Vakıfiğdemir ve Yörük olabileceğini belirtti.

Kaynak: (ntv.com.tr) - ntv.com.tr Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı